четвер, 1 червня 2017 р.

«KsVolonterFest-2017. Сходинка п’ята»

1 червня в актовій залі Херсонської музичної школи №1 відбулися показові виступи та церемонія нагородження лауреатів обласного фестивалю бібліотечних волонтерських бригад «KsVolonterFest-2017. Сходинка п’ята» - підсумкового заходу реалізації п’ятирічної обласної бібліотечної акції «П’ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!».

До участі у Фестивалі цього року запрошені найактивніші волонтерські бригади із Каховського, Нижньосірогозького районів Херсонської області та із Центральної бібліотеки для дітей м.Херсон, а також команда волонтерів із обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки.

Ключова тема волонтерських виступів – читання, як захоплююче заняття та складова життєвого успіху.

Фестивалі юних волонтерів на підтримку дитячого читання в рамках обласної бібліотечної акції, як правило, проводяться щороку у перші дні червня і приурочуються до Міжнародного дня захисту дітей. І кожного року діти-волонтери з різних районів області мають нагоду продемонструвати свою ерудованість, начитаність, артистизм.
Розрахований на п’ять років, цей проект спрямований на стимулювання дитячого читання з використанням ідеї волонтерства: діти-підлітки залучаються до популяризації, реклами читання як цікавого, конкурентоспроможного в епоху телебачення та комп’ютерних ігор заняття для молодших школярів та дошкільників. Адже проблема дефіциту читання дітей та підлітків сьогодні все більш чітко усвідомлюється в суспільстві як фактор, що не тільки негативно позначається на інформаційній грамотності молодого покоління, на його готовності до самостійного оволодіння новими знаннями, навчання протягом усього життя, а й призводить до духовного зубожіння.Під час святкового дійства відбулася також презентація традиційної Програми літніх читань «Канікули з книгою - 2017», були відзначені кращі інтернет-ресурси бібліотек Херсонщини, що обслуговують дітей – переможці конкурсу веб-проектів, уперше проведеного в нашій області.Подяками управління культури Херсонської обласної державної адміністрації були відзначені за активну творчу роботу з популяризації сучасної української дитячої літератури, значні успіхи в організації бібліотечного волонтерського руху в рамках п’ятирічної обласної акції на підтримку дитячого читання «П’ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!» за весь час її дії колективи бібліотек для дітей Новокаховської, Голопристанської, Каланчацької, Білозерської, Великоолександрівської та Чаплинської РБ. Дипломами були відзначені також кращі альбоми-літописи бібліотечної волонтерської акції.
Продемонструвавши свої здібності на сцені, отримавши в нагороду не лише оплески глядачів, а й дипломи лауреатів фестивалю та книжкові подарунки від організаторів акції, волонтери вирушили до обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, для продовження роботи за програмою фестивалю та участі в захоплюючому бібліоквесті «Під крилом Дніпрової Чайки».

А по дорозі, у Шевченківському парку, дітей-учасників Фестивалю очікував приємний сюрприз: тут працівники бібліотеки підготували для них розважально-пізнавальну програму «Book Open Air, або Волонтерські пригоди у міському парку».
Тим часом бібліотечні працівники мали нагоду взяти участь у професійному модулі «ПроЧитання дітям», за програмою якого відзвітували про участь своїх бібліотек у п’ятирічній акції на підтримку дитячого читання, на конкурсних засадах презентували власні креативні інноваційні ідеї для участі у Південноукраїнському міжрегіональному ярмарку «БібліоКре@тив-2017».
Святкову церемонію нагородження учасників фестивалю та колег-бібліотекарів підготували і провели працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, за участю дитячих творчих колективів міста.

Немає коментарів:

Дописати коментар