вівторок, 20 лютого 2018 р.

Нова Каховка – бібліотечна, волонтерськаВас  вітає міська бібліотека для дітей міста Нова Каховка! За певних обставин ми не мали змоги бути присутніми у цьому блозі певний час, тож сьогодні радо ділимося з усіма результатами своєї роботи на ниві волонтерського руху.
Бібліотеки Новокаховської ЦБС, які обслуговують дітей, вже одинадцятий рік поспіль сприяють розвитку дитячого  волонтерського бібліотечного руху, наші волонтери не раз бували гостями  і переможцями обласних фестивалів волонтерських бригад.
 З вересня 2017 року  розпочала роботу  обласна волонтерська акція під новою назвою  «Мрій Читай! Досягай!», яка триватиме до 2022 року.
Робота з бібліотечними волонтерами триває весь час в міській бібліотеці для дітей. Нову акцію ми  розпочали 05 грудня 2017 року, у Всесвітній День волонтера. В  цей день ми шукали бібліотечних волонтерів, які б могли стати членами нової бібліотечної бригади,  яка стане учасником обласної волонтерської акції  «Мрій! Читай! Досягай!».   Бібліотекарі міської бібліотеки для дітей зранку побували у гімназії, щоб розповісти про старт акції учням, а вже після уроків до бібліотеки на зустріч-презентацію «Добро може робити кожен»  завітали учні I(5)-А класу  гімназії.
Під  час зустрічі у бібліотеці, ми  розповіли та показали нашим читачам про десять років волонтерської праці, які пройшли разом із різними поколіннями читачів, що вже закінчили школу, подивилися ми  ще й відеоролик, який готували колись до виступу бригади «Бібліоальпіністи» у Херсоні.
Волонтери – це  люди з великим та добрим серцем. Саме таких шукає наша бібліотека, адже «Добро може робити кожен»!
Саме  таке добро робить для бібліотеки, а саме, для підтримки волонтерського бібліотечного руху,  добрий  друг бібліотеки, громадський  діяч, постійний партнер  у проведенні обласних акцій волонтерських бригад  Олександр Миколайович Сидоренко. В міській бібліотеці  для дітей вже доброю традицією стали  святкові волонтерські акції до дня Святого Миколая, коли бібліотечні волонтери йдуть із віншуваннями до Олександра Миколайовича.
  Тож, 19 грудня у гості до нього вирушили бібліотечні волонтери нової генерації, учні II(6)-А класу Жданов Данило та Ломейко Анна. Діти підготували святкові поздоровлення та побажання, а також принесли з собою дарунок – картину з символами України.


Олександр Миколайович дав згоду бути партнером бібліотеки в проведенні обласної волонтерської акції  на 2017-2022 роки.  І в день Святого Миколая  дітлахи отримали  смачні пакунки з «миколайчиками» та дарунок для дитячої бібліотеки – принтер для кольорового друку, який потрібен для змістовної роботи однієї із творчих студій акції «Мрій! Читай! Досягай!» під назвою «Арт-промоція», що включає в себе виготовлення книжкових закладок-реклам, листівок-запрошень та оформлення альбомів-фотолітописів діяльності волонтерських бригад Новокаховської ЦБС.


27 грудня 2017 року в приміщенні шкільної бібліотеки ЗОШ № 4 відбулося методоб’єднання бібліотекарів шкільних бібліотек міста Нова Каховка. Перед присутніми бібліотекарями з інформацією про обласну бібліотечну акцію на підтримку дитячого читання «Мрій! Читай! Досягай!» виступила заступник директора по роботі з дітьми  Новокаховської ЦБС  Карпенко Валентина Іванівна, яка надала методичні рекомендації. Також на зустрічі було розроблено план спільних дій на 2018 рік.


О9 січня 2018 року міська бібліотека для дітей радо вітала у себе дітей-переможців конкурсів та проектів 2017 року, які завітали на родинний вікенд  «Читаюча дитина + успішна родина  =  успішна країна» разом із батьками. Усі гості вітали та слухали переможців відкритого літературного  конкурсу "Я зміг", бібліотечних волонтерів Сапронову Катерину та Бесєдіну Анастасію. – учениць 9 та 10 класів гімназії. Виявила бажання стати учасницею бібліотечної волонтерської бригади  Плясецька Катерина -  переможниця  II етапу конкурсу на звання найкращого читача міста Нова Каховка  «Велика книга читацьких рекордів», учасниця та переможниця Святкового фіналу обласного конкурсу на звання найкращого читача України 2017 року «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини», яка за здобуття 1-го місця у Херсоні була нагороджена поїздкою до міста Львів.
08 лютого в міській бібліотеці для дітей відбулася тематична зустріч «Рідна країна – безпечна країна: Як треба поводитися на дорогах», яка зібрала представників  учасників конкурсу, в якому взяли участь 129 новокаховчан (учнів 1-6 класів).
Бібліотечні волонтери, учні II(6-А) класу гімназії Ангеліна Басова та Данило Жданов нагадали  дітям про  необхідність дотримання правил дорожнього руху у ляльковій виставі «Твій друг – дорожній рух»   про пригоди маленького зайчика у великому місті, після якої разом із присутніми склали віршика про правила поводження на дорогах та звернули увагу усіх на  тематичну книжкову виставку.14 лютого, в Міжнародний день дарування книжок, міська бібліотека для дітей  провела акцію «Підтримай бібліотеку – подаруй книжку!!!».
         Наші бібліотечні волонтери, учні ІІ(6) – А класу гімназії, в цей день дарували тепло своїх сердець, дитячу щирість , любов і рекламки - валентинки жителям нашого міста і постійним партнерам бібліотеки.

Побували ми у гостях у книгарнях «Бібліофіл» та «Промінь», а також у  магазинах «Мідас», «Сантехніка», «Візит», «Клубок», «Київстар».  Прогулялися у парку та на площі біля кінотеатру «Юність».
Повернулися наші бібліотечні волонтери вже з першими подарунками.  У книжковому магазині  "Бібліофіл" дітлахам подарували 8 книжок, а у магазині «Клубок» - 2 книжки.
««Мрій! Читай! Досягай!» - таку назву має нова акція.  Тож, до нових  мрій та нових звершень, до нових зустрічей!

Немає коментарів:

Дописати коментар