субота, 25 січня 2025 р.

«Ця дівчина не просто так, – Маруся. Це – голос наш, це – пісня, це – душа…»

2025 року виповнюється 400 років від дня народження Марусі Чурай, полтавської поетеси і народної співачки.
«Моя любов чолом сягала неба, а Гриць ходив ногами по землі», — ця цитата з історичного роману у віршах Ліни Костенко незмінно асоціюється у читачів із натхненною постаттю Марусі Чурай.
І дійсно, цій талановитій дівчині присвячено чимало літературних творів українських авторів, в яких образ Марусі постає багатогранним. Ця напівлегендарна співачка авторських пісень стала символом української пісні, зіркою пісенної культури, взірцем патріотизму. Зі свого палкого серця виписала вона неперевершені слова й мелодії, які і через віки озиваються в серцях слухачів та вражають і щирістю почуттів, і довершеністю форми, і чарівністю мелодій.
Авторськими творами Марусі Чурай традиційно вважають пісні «Віють вітри», «Ой не ходи, Грицю», «Грицю, Грицю, до роботи», «Сидить голуб на березі», «Засвіт встали козаченьки». У народній пам’яті геніальна піснярка постає водночас і поетичною, і трагічною постаттю.
Ким же була й чи існувала насправді народна співачка та поетка часів Хмельниччини? До 400-річчя з імовірного року народження Марусі Чурай Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки підготувала для вас, дорогі читачі, добірку матеріалів, в яких розповідається про життя та авторські пісні Марусі, а також про художні твори, присвячені напівлегендарній мисткині:

Made with Padlet
Образ Марусі Чурай очима поетки Ліни Костенко:
Зіграйте у квіз і перевірте свої знання про Марусю Чурай:

середа, 15 січня 2025 р.

З книжки на екран. Медіапорадник

Сьогодні книги оживають не лише на сторінках, а й на екранах – у барвистих фільмах та захопливих мультфільмах. Фахівці Медіацентру Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки вирішили зібрати для юних читачів і любителів кіно найкращі українські твори, які стали основою для екранізацій.

Так народився новий медіапорадник під назвою «З книжки на екран», що пропонує низку захоплюючих історій, адаптованих для великого та малого екрану. Приєднуйтесь до бібліотечної родини і віднайдіть нові історії, які надихають!

А для тих, хто хоче перевірити свої знання та поглибити знайомство з українською літературою і кінематографом, ми пропонуємо гру «Літературні образи у фразах». У цій грі вам доведеться впізнати героїв та твори за короткими фразами чи ключовими висловами, які характеризують персонажів або важливі моменти з літературних творів і їхніх екранізацій. Приєднуйтесь до гри, пізнавайте героїв, твори та фільми за їхніми фразами і відкривайте для себе нові гранні улюблених сюжетів!
  
Не забувайте, що знайомство з літературними творами і їхніми екранізаціями – це не лише цікаво, але й корисно для розвитку уяви та критичного мислення. Відкривайте для себе нові грані українських творів, долучайтесь до бібліотеки, грайте та насолоджуйтесь літературними пригодами, що оживають на екранах. І нехай вони подарують вам незабутні враження!

четвер, 2 січня 2025 р.

Історії, де тішиться зима

Затишні зимові вечори — чудова нагода, щоб провести час за читанням. Приготуйте улюблене какао та печиво, влаштуйтесь зручніше та вирушайте у захопливу зимову подорож сторінками дивовижних історій.
Спеціально для поціновувачів зимових колоритних історій, ми приготували підбірку цікавих книжок, котрі неодмінно сподобаються і дітям, і підліткам і їх батькам. Швидше гортайте віртуальну книжкову виставку, відгадуйте загадку та дізнавайтесь назви книжок:
Приємного читання, дорогі друзі!