2025 року виповнюється 400 років від дня народження Марусі Чурай, полтавської поетеси і народної співачки.
«Моя любов чолом сягала неба, а Гриць ходив ногами по землі», — ця цитата з історичного роману у віршах Ліни Костенко незмінно асоціюється у читачів із натхненною постаттю Марусі Чурай.
І дійсно, цій талановитій дівчині присвячено чимало літературних творів українських авторів, в яких образ Марусі постає багатогранним. Ця напівлегендарна співачка авторських пісень стала символом української пісні, зіркою пісенної культури, взірцем патріотизму. Зі свого палкого серця виписала вона неперевершені слова й мелодії, які і через віки озиваються в серцях слухачів та вражають і щирістю почуттів, і довершеністю форми, і чарівністю мелодій.
Авторськими творами Марусі Чурай традиційно вважають пісні «Віють вітри», «Ой не ходи, Грицю», «Грицю, Грицю, до роботи», «Сидить голуб на березі», «Засвіт встали козаченьки». У народній пам’яті геніальна піснярка постає водночас і поетичною, і трагічною постаттю.
Ким же була й чи існувала насправді народна співачка та поетка часів Хмельниччини? До 400-річчя з імовірного року народження Марусі Чурай Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки підготувала для вас, дорогі читачі, добірку матеріалів, в яких розповідається про життя та авторські пісні Марусі, а також про художні твори, присвячені напівлегендарній мисткині:
Образ Марусі Чурай очима поетки Ліни Костенко:
Зіграйте у квіз і перевірте свої знання про Марусю Чурай:
Немає коментарів:
Дописати коментар