вівторок, 29 вересня 2015 р.

Відкритий урок читання «У житті завжди є місце подвигу»

Люди з хоробрими і добрими серцями, відомі в Каховці та за її межами, пошуковці військово-історичного клубу «Каховка» завітали до Каховської районної бібліотеки для дітей  на зустріч із дев’ятикласниками СЗОШ №2, щоб розповісти про свій досвід і свої погляди щодо ситуації в країні, про пошукову роботу клубу на території Херсонщини та участь у гуманітарній місії « Чорний тюльпан», та провести  урок патріотичного виховання «У житті завжди є місце подвигу». 
Впродовж багатьох років військово-і­сторичний клуб «Каховка», який має статус громадської організації, займається реконструкцією, відновленням та доглядом за військовими похованнями та історичними пам’ятниками, військово­патріотичним вихованням молоді, створенням музейних експозицій, пошуковою роботою і ексгумацією останків воїнів, полеглих у роки Другої світової війни та їх похованням з належними почестями. Більшість із них так і числиться зниклими безвісти, але, іноді, саме завдяки членам клубу, Батьківщині і нащадкам повертаються імена загиблих героїв.
Солдати повертаються з війни, з небуття, до рідних і близьких.

Розпочав зустріч керівник клубу “Каховка” Анатолій Обелець, який перебував в зоні бойових дій на сході країни. Він розповів дітям, що захищають нашу державу ще декілька пошуковців групи. Їхній товариш Євген Кишкін бере участь у пошуках гуманітарної місії «Чорний тюльпан», яка займається евакуацією загиблих бійців, учасників добровольчих формувань, що діють в зоні АТО.
Отаман Каховського козачого куреня Олександр Кабаченко зазначив, що  клуб «Каховка» – єдина на півдні України офіційна пошукова організація, що має всі дозвільні документи для занять військової археологією. Минулого року члени цієї патріотичної організації провели 55 поховань воїнів, загиблих під час війни в 1943-1944 роках. Крім того, у відділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій пошуковцями передано 355 вибухонебезпечних предметів часів Другої  світової війни.       
Сьогодні клуб «Каховка», маючи всі необхідні офіційні документи, веде повну звітність, а  члени пошукової групи націлені на роботу за стандартами археології. Трофеї другої світової війни, серед яких багато цінних історичних пам'яток, члени пошукової групи «Каховка» передають у державні музеї. До фондів Каховського, Херсонського краєзнавчих музеїв передано більше 400 цінних експонатів. Неодноразово, за сприяння клубу, в музеях Херсонщини проводилися виставки. 
Учням було цікаво слухати захоплюючу розповідь про події Другої світової війни, про найголовніші героїчні події, що сталися на сході України.
Діти  із захопленням доторкнулися до експонатів, які принесли з собою учасники клубу і про які їм детально  розповів волонтер клубу Олексій Обелець, відповідальний за організацію проведення пошукової роботи.
Під час своєї розповіді  пошуковці  запалили в серцях кожного слухача  щирий, світлий вогник людяності і патріотизму,  велику,  щиру любов до свого краю.  Учні з великим задоволенням ознайомились з книгами. — «Книга пам′яті», «Херсонская область в годы Великой Отечественной войны», «Пам′ять безсмертна» місцевого краєзнавця  А.Яблонської та інш.
Гостями заходу стали юні жителі Артем Малахов  з Алчевська та Євген Краснобаєв з Донецька.
Зустріч, організована заступником керівника ГО ВІК «Каховка» Володимиром  Федченко, пройшла у формі неформального діалогу, під час якого учні могли вільно ставити запитання та висловлювати свою думку.

А бібліотекарі  ще раз переконалися, що такі заходи просто необхідні для підростаючого покоління. Вони дають змогу спілкуватися зі справжніми героями, заряджатися героїзмом, любов’ю до Батьківщини, позитивно сприяють патріотичному вихованню.

Немає коментарів:

Дописати коментар