понеділок, 12 грудня 2016 р.

«Відкрита репетиція»


         Під такою назвою пройшов захід в Чаплинському районному краєзнавчому музеї. Провідною темою його була розповідь про трагічне життя і творчість видатного українського драматурга Миколи Гуровича Куліша. Це був експериментальний проект, який підготували керівники проекту з розвитку районних музеїв "Публічна освіта через публічний простір: доступна всім" з     м. Херсона Сергій Дяченко і Юлія Манукян та завідувач районного краєзнавчого музею Олена Миколаївна Привалова. Скани цінних фотографій, що зберігаються тільки в Чаплинському краєзнавчому музеї, Сергій та Юлія розмістили на великому банері, який залишиться в музеї.
      Активну участь у заході взяли учні Чаплинського ПАЛ, працівники районного будинку культури, гуртківці з районного будинку творчості дітей та юнацтва та, звичайно ж, профіквестівці - учасники команди «Веселі туристи».
       Актори - волонтери музею, учні аграрного ліцею Артем Щербак та Олексій Данилов продемонстрували живі діалоги, які надали заходу емоційного забарвлення. За, так би мовити, смішним епізодом з дитинства Куліша, ми відчули всю  злиденність і нужду його дитячих та юнацьких років. Уривок спогадів дружини Антоніни (Невіль в дівоцтві) передав нестримність і наполегливість  характеру М. Куліша. Дізнались про «Первинку» - українську абетку для дорослих, яку склав Микола Гурович, за матеріалами своєї дружини. Пережили трагізм і несправедливість перетворення вже визнаного владою драматурга на ворога народу. Кульмінацією заходу була інсценізація уривку з п’еси Куліша «Мина Мазайло», яку талановито зіграли Олексій Данилов і Артем Щербак та завідувач музею Олена Привалова.  

     На завершення заходу Сергій Дяченко запропонував відтворити центральне фото банеру силами присутніх у залі. Можливо вийшло й не зовсім схоже, та всі учасники «фото» намагалися відтворити дух тієї епохи.      Окрім цього всі присутні визначилися з найцікавішими експонатами музею, послухали звучання патефону 40-50-х років ХХ ст., дізналися про незвичайний подарунок Олександра І.

      Наші профіквестівці по-новому відкрили для себе Миколу Куліша, з-задово-ленням послухали про невідомі факти з історії Чаплинки та взяли активну участь у визначенні найцікавіших, на їх думку, експонатів музею, а їх у музеї – чимало!


   Тому діти запрошують всіх, хто завітає до нас у Чаплинку, обов’язково відвідати Чаплинський районний краєзнавчий музей!Немає коментарів:

Дописати коментар