понеділок, 17 травня 2021 р.

 

Зустріч волонтерських бригад: «Я–волонтер!І цим пишаюсь!»

13 травня Міська бібліотека для дітей та юнацтва зустрічала бригади бібліотечних волонтерів. Це – активні читачі трьох бібліотек Новокаховської ЦБС: МБ для дітей та юнацтва; міської бібліотеки № 2 та Дніпрянської сільської бібліотеки, учні 5-7 класів гімназії, СЗОШ № 8, ЗОШ № 10 та Дніпрянської ЗОШ – учасники обласної бібліотечної акції на підтримку дитячого читання «Мрій! Читай! Досягай!» . Основна мета проведення Акції – підвищення читацької активності дітей, прищеплення їм любові до книги та читання. Діє ця акція з 2017року до 2022 року.

Кожного року волонтери звітують про свою роботу. На сьогоднішній зустрічі звітували за період з вересня 2020 по травень 2021 року. Діти-учасники волонтерських бригад приймають участь у проведенні масових заходів для дошкільників та учнів 1-4 класів, що сприяє заохоченню до читання широкого кола дітей. Під час тренінгу «Знайомство з собою»  кожна бригада розповіла про свої досягнення, адже для зацікавлення читацької аудиторії використовуються різноманітні (інноваційні) форми роботи, як от: кліп-огляди, екологічні репортажі, вистави лялькового театру тощо…

Згадали ми історію волонтерського руху, адже початком створення першої організації, яка б надавала допомогу на волонтерських засадах, вважається 1859 рік. Волонтер в перекладі з французької означає «доброволець», «той, що має бажання». Про найвідомішу жінку-волонтера, людину з великим серцем, яку всі знають як матір Терезу розповіла нашим гостям нова книжка «ЇЇ  ІСТОРІЯ» від Катерини Галліган, яку бібліотека отримала від  #Український інститут книги за програмою  «Поповнення бібліотечних фондів». Які вони – принципи добровольчості в наш час, ми запитали у дітей. Дитячі долоньки обійняли сонечко і воно засяяло:  щирістю, добротою, посмішкою, радістю, безкорисливістю, доброзичливістю, чесністю, повагою, толерантністю…

Потім ми разом проходили Тест на доброту, адже тільки людина з добрим та щирим серцем здатна бути волонтером, та запропонували дітям Етичний діалог, який розкрив людяність та моральність маленьких бібліотечних помічників. 

Волонтери мають свій Кодекс честі слова якого пролунали на нашій зустрічі. Кожен із учасників гідний високого звання «Волонтер»! Велике починається з малого… Бібліотекарі закликали своїх юних помічників завжди бути щедрими серцем в імя добра і милосердя.

Захід пройшов з дотримання карантинних обмежень та за підтримки громадського діяча Сидоренко Олександра Миколайовича, який профінансував придбання комплектів книг для трьох бригад бібліотечних волонтерів .

Від імені дітей-учасників волонтерського руху та від бібліотечних працівників висловлюємо щиру подяку за багаторічну підтримку і стимулювання дитячого читання, за можливість мати у себе щорічні новинки сучасної української та світової прози.

Немає коментарів:

Дописати коментар