середу, 1 жовтня 2014 р.

Як новокаховські читачі Всеукраїнський день бібліотек відзначали

Всеукраїнський день бібліотек 2014 року для бібліотекарів і читачів міської бібліотеки для дітей виявився дуже плідним і заповненим цікавими зустрічами.


Розпочався він об 11.00 скайп-спілкуванням волонтерської бригади «Бібліоальпіністи» (учасників обласної акції: «П’ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!») з волонтерською бригадою м.Херсон та заступником директора з питань масової роботи Крижановською О.В. Діти розповіли про себе, свою волонтерську роботу та прийняли участь у святковому бібліокешингу. Результатом гри стало здобуття ключів та отримання ранця-читанця, наповненого книжками-подарунками, які згодом «прибудуть» до бібліотеки разом із дипломом, який отримаэ бригада за участь у Веб-квесті. Наприкінці волонтери обмінялись побажаннями та поздоровили бібліотекарів із професійним святом.

Об 11.40  пройшов обласний Відкритий урок читання у формі віртуальної подорожі «Почитай мені про Батьківщину». 
На ньому побували учні 4-«Б» класу гімназії (кл. керівник Головко І.А.). Разом з бібліотекарями маленькі читайлики  перенеслись в бурхливій уяві у різні куточки України: Ужгород, Львів, Івано-Франківськ,Чернігів, Полтаву, Одесу, побували на Донбасі та в Криму. А завершилась наша подорож у рідній домівці на Херсонщині.
Діти прочитали і прослухали вірші відомих поетів  таких, як: Дмитро Павличко, Марина Людкевич, Анатолій Костецький, Вадим Крищенко, Наталя Забіла, Анатолій Камінчук, Оксана Сенатович, Володимир Орлов, Анатолій Качан, Василь Шаройко. За допомогою електронної презентації, яку підготували бібліотекарі молодшого відділу Н.М. Матвієнко,О.Л. Ярцева, діти зуміли побачити красу українських міст. Місце своїх мандрівок діти позначали на мапі.   
О 14-й годині до бібліотеки завітали учні 8 класу НВК№2. В цей час у читальному залі для 5-9 класів відбувся Відкритий урок читання «Уроки історії для сьогодення»
Запрошеним гостем була Цеацура Оксана Іванівна - культуролог, публіцист, мистецтвознавець, засновник творчої майстерні: «Український ренесанс»; громадський діяч.
Розпочалося спілкування із оголошення девізу цьогорічного Відкритого уроку читання та перегляду відеоролику УБА «Бібліотека – територія єдності». Потім бібліотекар Жаданова Н.В. представила дітям книжкову виставку з такою же назвою, об’єднавши українських авторів сходу і заходу, центру і півдня: полтавчан І.Котляревського та М.Гоголя, киянку Л.Костенко, донеччанина В.Сосюру та ін.. І, наголосивши на тому, що ми сильні, коли єдині, бібліотекар повела дітей сторінками історії української державності від Київської Русі до сьогодення. Доповненням до цієї подорожі стала розмова дітей із Оксаною Іванівною, яка розповіла про витоки української символіки та української мови, запропонувавши спробувати один день говорити українською мовою, щоб відчути свою ідентичність: ми – українці.
На завершення зустрічі восьмикласники прочитали біля книжкової виставки вірш Т.Шевченка «І мертвим , і живим, і ненародженим».    
 

 
О  15.00  відбулася акція «Читай! Формат не має значення». Діти-читачі  разом з працівниками бібліотеки вирушили на дитячий майданчик , який знаходиться на площі  Сільських будівників, щоб розповісти дітям та батькам про бібліотеку  та нові книжки. Вони роздавали рекламні листівки бібліотеки і повітряні кульки.  Діти, які були на майданчику, полишили свої  ігри та з великим задоволенням переглянули гарно ілюстровану  літературу. А ті, хто ще не вміє читати, бавились кульками. Бібліотека  дякує активу бібліотеки: Тимофеєву Роману, Захарову Олександру, Щербині Максиму, Тунській  Анжеліні, Москальовій  Лізі, Макшанцевій Насті, Федорко Ані  за допомогу у проведенні акції.
О 15.00 годині відбувся тренінг «Світ батьків – світ дітей», підготовлений спільно з відділом служби у справах дітей та відділом освіти. Гостями заходу стали батьки-опікуни та їх діти. Привітала всіх присутніх зі святом – Днем усиновлення в Україні, начальник служби у справах дітей Поповіченко      Оксана Миколаївна, наголосивши, що цей день є символом милосердя і добра по відношенню до людей.
Бойчук Оксана Леонідівна, методист з питання психології та соціальної роботи відділу освіти, провела тренінг.
Розпочалось знайомство: діти розповідали про своїх батьків-опікунів за що вони їх так люблять і шанують. А батьки-опікуни пишалися своїми дітьми за їх чесність, сміливість, успіхи у навчанні. Потім було багато цікавих завдань для дорослих і дітей. Цікавим для дітей було творче завдання, знайти в розданих журналах картинку, яка б сподобалась і пригодилась батькам-опікунам. А далі - вирізати картинку і наклеїти на плакат. Батьки-опікуни теж шукали картинки, вирізали, наклеювали на плакат те що хочуть мати їх діти. Потім кожна команда захищала свій плакат. Діти розповіли, що батьки хочуть будинок, багато техніки, грошей, побувати на морі. Батьки презентували, що хочуть діти : щоб не було проблем з їх дітьми, щоб завжди була любов і дружба з їх батьками. А також хочуть мати планшети.
Цей захід ще більше зблизив батьків-опікунів з дітьми і дав зрозуміти один одного. Після тренінгу дітей пригостили чаєм, печивом і цукерками.

Немає коментарів:

Дописати коментар