вівторок, 27 лютого 2024 р.

Бешкетниця з невичерпними ідеями

....Вона виросла у великій родині, повній оповідачів і жартівників. Батько, робітник залізниці, був відомий тим, що розповідав довгі та цікаві історії. Будучи наймолодшою з п’яти сестер, вона насилу вимовляла хоч слово за обіднім столом. В результаті у початковій школі почала заїкатися. Тому ніхто й передбачити не міг, що ця тиха спостерігачка Меггі одного дня стане відомою письменницею Меґан Макдоналд, чиї твори будуть перекладені багатьма мовами.
Та підштовхнула до письменства її все ж таки мама, коли купила зошит, щоб дівчинка могла свої слова хоча б записати на папір. А от читала у дитинстві Меґан багато і завзято, адже родина мала велику домашню бібліотеку. Мабуть саме тому в середній школі вона підробляла, розкладаючи книжки в місцевій публічній бібліотеці. А після вступу до коледжу, вже точно знала, що хоче стати письменницею. Та коли взяла свій перший урок з письма, професор сказав їй піти додому і порвати всі вірші, які вона коли-небудь написала. Він сказав їй, що вона прозаїк.
Але до того, як Меґан стала письменницею, вона працювала в музеях, бібліотеках і книжкових магазинах, а також заробляла на життя оповідачем і доглядачем парку.
Перша книга « Чи це дім для рака-відлюдника?», виникла через відвідувачів, які запитали її, де знайти історію, яку вона розповіла дітям у бібліотеці.
Та світову популярність отримала завдяки серії книг про Джуді Муді. Про її пригоди молодші школярі читають от уже понад двадцять років. Перша повість вийшла друком в США ще 2000 року. Відтоді кумедну дівчинку полюбили мільйони дітей по всьому світу. Меґан Макдоналд заявляє на своєму особистому веб-сайті: «Іноді я думаю, що я і є Джуді Муді». Адже багато переживань персонажа засновані на подіях, що відбулися в житті автора.
У США це вже своєрідний must read у молодшій школі. Протягом останніх років книжки про харизматичну героїню переклали й українською мовою.
А познайомитися з ними та їхньою авторкою ви зможете переглянувши віртуальну книжкову виставку з нагоди ювілею письменниці.
Тож, знайомтесь! Це Джуді Муді, королева настроїв! Поганий настрій, гарний настрій, настрій "знов до школи" або настрій різати та клеїти - вона майстерно опанувала кожен з них!

Меґан МакДоналд від користувача Юлия Британ.

Також за мотивами серії книг у 2011 році на екрани вийшла американська комедія "Джуді Муді та веселенько літо":
Бажаємо приємного читання та перегляду!

Немає коментарів:

Дописати коментар